HATUNOĞLU TEKSTİL ana faaliyet konusu erkek ve bayan çorabı üretimi ve pazarlamasıdır. Firmamız, Gama Socks ® markalı Bambu , Modal , Gaze Pamuk , Merserize , Yün , İpek ve Gümüş ürünlerinin kalitesiyle çorap sektörünün öncü üreticilerinden biri konumundadır.

1982 yılında İstanbulda kurulmuş olan firmamız , sektörde 40 yılı aşkın tecrübesiyle gerek iç pazar gerekse yurt dışındaki pazarlara sağladığı ürünlerinin kalitesiyle öncü olmuştur.

Üretimin her aşamasında kusursuz kalite anlayışını benimseyen HATUNOĞLU TEKSTİL hammadde giriş kontrol, planlama, çorap örgüsü, yıkama, forma, kalite kontrol, ambalajlama, dağıtım, ihracat ve pazarlama işlemlerini birebir kendisi yürüten entegre bir tesis olarak faaliyet göstermektedir.

Firmamız , Gama Çorap için tüm iş hayatı boyunca çalışan birçok çalışanı olan sadık ve yüksek vasıflı işgücüyle gurur duymaktadır.

Karmaşık nakış ile ince tasarımlardan iş , hizmet , spor ve eğlence çoraplarına kadar üretmekte ve tüm üretimimiz , hassasiyet , kalite ve teknik üstünlüğün ana pazar gereksinimi olduğu büyük perakendecilere ve markalara yöneliktir. Firmamız ağırlıklı olarak erkek ve kadın çorap üreticisi olmuştur.

40 yılı aşkın süredir çorap sektöründeki faaliyetleri ve titiz üretimi ile zaman içerisinde hızla büyüyerek Türkiyenin sınırlarını aşmış ve dünyanın en önde gelen elit mağazalarının vitrinlerine ulaşmıştır.

Kalite bilincinin bir göstergesi olarak; imalat faaliyetlerinin tümünde ISO 9001:2015 Kalite Güvence Sistemi onaylanması ve belgelendirilme sürecine başlamıştır.

Bu amaçla sürekli iyileştime ve geliştirme faaliyetlerinde bulunur, müşteri memnuniyeti ve şikayetlerini inceleyerek mevcut aksaklıklar varsa düzeltici ve önleyici faaliyetler gerçekleştirerek satış sonrasında da müşteri memnuniyetini sağlar. Tamamen müşteri odaklı üretim anlayışı ile hareket eden firmamız çalışanlarının da mutlu ve motive olmuş bir ekip olmaları için elinden gelen her türlü yeniliği gerçekleştirir.

Gama Socks markasıyla yurt içinde son derece saygın bir konumda olan firmamız aynı zamanda ürettiği ürünleri 40 tane farklı ülkeye ihraç etmekte olup , ihracat yaptığı ülkeler arasında ; Rusya . Ukrayna , Sırbistan , Makedonya , Yunanistan , Bulgaristan , Romanya ,  Azerbaycan , Gürcistan ,  Ermenistan , Pakistan , Afganistan , Kazakistan , Kırgızistan , Türkmenistan , Özbekistan , Tacikistan , Irak , Suudi Arabistan , İran , İsrail , Lübnan , Ürdün , Filistin , Fas  , Tunus , Cezayir , Mısır , Yemen , Kuveyt , Katar , Birleşik Arap Emirlikleri , Kenya , Güney Afrika , Gana , Zimbabve , Kanada , Amerika Birleşik Devletleri , Almanya ve İngiltere bulunmaktadır.